wtorek, 7 lutego 2012

Breloki dla dużych i małych :-)Breloki spełniają wiele funkcji – używane są jako nośnik reklamy, otwieracz do butelek czy przenośna latarka. Pomagają odnaleźć klucze czy telefon w przepastnych torebkach, co stanowi nieocenioną pomoc w naszym zabieganym życiu. Nie będziemy się jednak zagłębiać w te przydatne, aczkolwiek zupełnie prozaiczne zastosowania breloków. Dla nas jako miłośników sztuki ważne jest bowiem głównie piękno otaczających nas przedmiotów.


 
Współczesne zawieszki przypominają zwyczaj noszenia króliczej łapki jako amuletu przyciągającego szczęście. Kawałek króliczego futra na łańcuszku przyczepiano do broni lub noszono w kieszeni, co miało zapewnić powodzenie i odegnać pecha. Z biegiem czasu zapomniano o tym przesądzie i współczesne breloki do kluczy używane są dla ozdoby, choć niektóre zachowały jeszcze swą pierwotną funkcję. 

   

Szczególnie dzieci i nastolatki noszą breloki-maskotki, by zawsze mieć przy sobie namiastkę misia, mogącego przynieść szczęście na codziennych sprawdzianach czy egzaminach.Kobiety często wybierają stylowe, biżuteryjne zawieszki wyglądające jak klejnoty lub wykwintne miniatury eleganckich torebek czy poduszek. Często jednak zawieszają miękkie, zabawne zwierzątka czy dzwoneczki, przenoszące nas w krainę dzieciństwa i pozwalające oderwać się od powagi codziennego, zawodowego życia. Możemy poczuć chwilę radości patrząc na ten drobny, piękny przedmiot odbierając stresujący telefon czy przeszukując kieszenie w poszukiwaniu klucza w mroźny, zimowy wieczór.
  
                      
Panuje moda na coraz to nowsze modele telefonów komórkowych czy personalizację ich obudów. Jest to kosztowny trend i zastanówmy się, czy podążając za nim jesteśmy naprawdę oryginalne? Zdecydujmy się na zawieszki, które są niedrogie i możemy dobierać je zależnie od nastroju i stylizacji. Wybierając ręcznie wykonane breloki mamy pewność, iż posiadamy egzemplarz unikatowy, którego pozazdrości nam koleżanka zza biurka. 


Brelok oddaje charakter i osobowość właściciela. Jaką wiadomość o Tobie przekazuje światu Twoja zawieszka?

2 komentarze:

  1. mój aktualny brelok jest duży, kolorowy i w kształcie serca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ...breloków do kluczy mam... kilkanaście, wszystkie własnej produkcji, tzw. modele testowe, w tym oczywiście ostatnie twory sercowe....:)

    OdpowiedzUsuń