środa, 29 lutego 2012

"Nago, a w rękawiczkach"

W dawnych wiekach rękawice były symbolem dystynkcji i władzy. Przez wiele lat kobiety z dobrych domów nie pokazywały się publicznie bez rękawiczek, nawet w największe upały. Obecnie żadne normy nie nakazują noszenia określonych dodatków, których brak narażał by nas na niepochlebne komentarze dbających o przyzwoitość i wszystkowiedzących matron. Każda z nas może wyrazić swój styl również przez noszenie odpowiednich rękawiczek i nie warto traktować ich wyłącznie jako czysto użytkowy element garderoby.


Wiele Pań rezygnuje z pięknego wyglądu dodatków ze względu na panujące obecnie siarczyste mrozy, wbijając się w ciepłe, lecz często grube i niezgrabne rękawice. Użycie nowoczesnych materiałów pozwala jednak stworzyć rękawiczki o pięknej formie i zarazem grzejące tak dobrze jak stara, babcina wełna. W Artillo znajdziesz wyroby odpowiednie dla osób w każdym wieku, od różowych rękawiczek dla dziecka przez ekstrawaganckie dodatki dla współczesnej bizneswoman po wygodną i ponadczasową elegancję dla kobiet dojrzałych.
Przywilej noszenia rękawiczek pięciopalczastych należał wyłącznie do szlachty. Na szczęście podział na stany dawno odszedł w zapomnienie i każdy może nosić rękawiczki o dowolnej formie. W tym sezonie znów modne są rękawiczki jednopalczaste. To świetna wiadomość, gdyż są bardzo ciepłe i nosząc je nie zmarzniesz nawet w największy mróz.

Jeśli lubisz czuć się komfortowo w każdej sytuacji, obejrzyj nasze propozycje mitenek i ocieplaczy. Zapewniają ciepło i komfort, a jednocześnie uznawane są przez panów za bardzo seksowny dodatek. Jeśli nigdy ich nie nosiłaś, spróbuj – może dzięki nim poczujesz się jak kobieta wamp lub elegancka księżna z dawnych lat?


Rękawiczki to bardzo wdzięczny element garderoby – są nam niezbędne, a kosztują niewiele. Dzięki temu możesz eksperymentować z ich doborem i przełamywać monotonię zimowych dni.

Dbajmy o ten dodatek, wszak kiedyś znoszone rękawiczki były symbolem kobiet o lekkich obyczajach ;-)
A Ty? Jesteś zwolenniczką tradycyjnych, skórzanych rękawiczek czy wolisz odważne kolory i wzory?


3 komentarze:

 1. Rękawiczki oczywiście w zależności od nastroju:)
  Bywa,że klasyczne ,czarne ze skóry ale najchętniej kolorowe,wesołe.
  Te z odkrytymi paluszkami są po prostu świetne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje ręce zaczynają nosić ślady czasu... Czas pomyśleć o maskowaniu i ochronie rękawiczkami;) Rękawiczek używam głównie przy otwieraniu garażu w czasie mrozu, żeby mi paluszki nie przymarzły do metalu:) To błąd. Ale coraz bardziej podobają mi się mitenki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. różowo-żółte mrugają do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń